Hakkımızda

Hakkımızda

TARİHÇEMİZ

2000 yılında Bali’de küçük bir balıkçı köyü olan Jasri, Karangasem’de kurulan Sensatia Botanicals, saf ve doğal içeriklerden oluşan sağlıklı cilt bakım ürünleri yaratma arzusuyla ortaya çıkmıştır. El yapımı soğuk sıkım hindistan cevizi yağlarından elde edilen sabunlar yapan küçük bir ekip ile başlamıştır ve çok kısa bir süre sonra başka ürünler üretmesi için teklifler gelmeye başlamıştır. Böylece Sensatia Botanicals, bugün uluslar arası ölçekte tanınan marka haline gelmiştir.

Misyonumuz

En başından beri Sensatia Botanicals sadece bir cilt bakımı markasından çok daha fazlası olmayı amaçlamıştır. Yerli halkı güçlendirmek ve dünya refahının küçük bir kısmını Bali’nin doğu kıyısındaki bu ilgiyi hake den köye yönlendirmek amacıyla gelir paylaşımlı bir işbirliği olarak başlamıştır. Bugüne kadar gelirlerin %20’si hala direct olarak çalışanlara gitmektedir. Üstelik, Sensatia Botanicals sürdürülebilirliği sağlamayı ve çevreye mümkün olduğunca az etki etmeyi amaçlamaktadır.

ÜRÜNLER

Sensatia Botanicals, sürdürülebilirliğe inanan saygıdeğer bireyler ve şirketlerden elde edilen yüksek kaliteli, hammaddelerle, hayvanlar üzerinde test edilmeyen temiz ve sade, ama bir o kadar da zengin ürünler üretmektedir. Ürünlerin hiçbirinde kimyasal, yapay madde veya sentetik kullanılmamıştır ve her bir ürün işleme geçmeden önce Sensatia Botanicals laboratuvarlarında denenmektedir. Biten ürünler tesisten çıkmadan önce yüksek standartlara ve özelliklere eriştiğinden emin olmak amacıyla kalite kontrolden geçirilir.

SERTİFİKASYON

Sensatia Botanicals’ın bugün Ulusal İlaç ve Yiyecek Kontrol Ajansı tarafından onaylanmış 300’den fazla ürünü bulunmakta ve Bali’de İyi Üretim Uygulamaları (GMP) tarafından onaylanan tek kozmetik şirketi olmaktan gurur duymaktadır. Bu demektir ki, şirket tesise giren veya çıkan her bir maddeyi takip edebilir. Üstelik, her bir içerik Endonezya Cumhuriyeti Diyanet Bakanlığı onayıyla helal ürün sertifikasını almıştır.

BAĞLILIK

Sensatia Botanicals’ın yerli halka bağlılığının bir devamı olarak şirket, bazı inisiyatifler almıştır. Bunlar arasında sahil ve tapınak temizleme projeleri, cassava nişastasından elde edilen doğayla uyumlu alışveriş poşetleri, ve müşterilerden geri dönüşüm için alınan boş şişelerdir. Sensatia Botanicals ayrıca bağışlar ve çalışan ve aileler için düzenlediği etkinliklerle Jasri’deki halkı direkt olarak desteklemektedir.

SERTİFİKALAR

Sensatia Botanicals sertifikalarını inceleyebilirsiniz.

TÜRKİYE RESMİ DİSTRİBÜTÖRÜ

Sensatia Botanicals markasının Türkiye resmi distribütörü SARIÇANTA ELEKTRONİK HİZ. İTH. İHR. PAZ. SAN VE TİC. LTD. ŞTİ'dir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.