Kişisel Verilerin Korunması

Kişisel Verilerin Korunması

SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKI

ALICI; ürün/ler satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün/lerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (Ondört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü/leri reddederek ve kargo ücreti ödemeden sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

Sözleşmeden cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde SATICI’ya iadeli taahhütlü posta veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün aşağıda yer alan 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

Sözleşmeden cayma hakkın kullanılması halinde:

ALICI’ya veya ALICI’nın gösterdiği kişi/kuruluşa teslim edilen ürünün/lerin; (i) faturası ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Önemli uyarı: İade edilmek istenen ürünün/lerin faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

(ii) Orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bozulmamış olmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, kutusu açılmış, 1 defa bile olsa kullanılmış, orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş , başka bir alıcı tarafından satın alınmayacak ürünlerin iadesi Satıcı tarafından kabul edilmeyecektir.

(iii) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasında itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve alıcıyı borç altına sokan belgeleri ALICI’ya iade edecek ve ürünü/leri iade alacaktır.

(iiii) ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle ürünün/lerin değerinde bir azalma olur veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin edecektir. İade gönderimi sırasında kargo firmalarından ya da iade işlemini gerçekleştiren Alıcıdan kaynaklanan sebeplerle , ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Alıcı ya aittir.

Böyle bir durumda Satıcı ürünleri iade almak ve bedeli geri ödemek zorunda değildir.

( iiiii) Sözleşmeden cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından varsa düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde bu kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

( iiiiii) Alıcı ürünle ilgili bozukluk , memnuniyetsizlik v.b gibi durumlarda ürün faturası ve ekte bildirilen iade formunu ibraz etmek zorundadır. İade formu doldurulmamış , faturası beyan edilmemiş alıcı tarafından iade edilmiş ürünlerin iadesi satıcı tarafından kabul edilmeyecektir.

Faturası ibraz edilmiş , iade formu doldurulmuş ve iade edilmiş bozuk ve şikayet konusu ürünler Satıcı tarafından 1 hafta süre içinde değerlendirilecek ve alıcı haklı bulunulursa kendisi ile iletişime geçilecek ve 10 gün içinde para iadesi Satıcı tarafından ödenecektir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde , iade edilen ürün bozuk ya da ambalajı tahrip edilmemiş ise Satıcı deposuna ulaştığı andan itibaren 10 on gün içeresinde ürün bedeli Alıcıya iade edilecektir.

Satıcı üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, kullanılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilmemesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜN/LER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan, ambalajında herhangi bir açılma, kullanılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve sair durumlardaki ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Buna ilaveten ALICI aşağıdaki sözleşmelerde de cayma hakkını kullanamaz.

a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri.

b) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, ambalajı açılan ve/veya kullanılan , ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.