Kişisel Bakım

Temiz güzellik hem sağlığımızı hem de dünyamızı koruyor

Temiz güzellik hem sağlığımızı hem de dünyamızı koruyor

Temiz Güzellik kavramı iyi hissetme, temiz içerik, doğal güzellik, yeşil güzellik olarak da karşımıza çıkıyor ve sürdürülebilir gezegen anlayışının bir parçası olarak tüm dünyada etkisini her gün biraz daha artırıyor.

Güzellik ritüelleri tarih boyunca ve tüm kültürlerde kendisini gösteren, asla vazgeçilmeyen bir alışkanlık olarak karşımıza çıkar. Son 200 baktığımızda ise devamlı büyüyen ve etkisi artan bir kozmetik sektörü görmekteyiz. Ancak kozmetik dünyanın en büyük sektörlerinden biri olurken gezegen ve canlılar bu büyümeden olumsuz etkilenmeye başlayınca tüketiciler güzellik ritüellerinin hem kendilerine, hem diğer canlılara, hem de gezegene pahalıya patladığını görmeye başladı. Tüketicilerin doğal ürünlere olan ilgi ve ihtiyacı,  çevre ve sürdürülebilirlik binciyle birleşince “temiz güzellik” konsepti gün geçtikçe daha etkili bir kavram olmaya başladı.

Peki nedir temiz güzellik?

Temiz güzellik anlayışı en geniş anlamıyla hem içeriği doğal ve temiz hem de üretim yöntem ve süreçleri ile temiz, adil, doğaya zarar vermeden üretilen kozmetik ürünler kullanılmasıdır.

Temiz güzellik anlayışı hem kullanıcıların hem de gezegenimizin sağlığını önemser ve korur; özetle daha iyi bir dünya için çalışır:

 • kozmetik ürünlerde doğal içerik kullanılması
 • silikon, sülfat, paraben gibi kimyasal maddelerin kullanılmaması
 • hayvanlarda test edilmemesi
 • hayvansal içerik kullanılmaması
 • çevre dostu yöntemlerle üretilmesi
 • doğal hayata zarar vermeden üretilmesi
 • doğa dostu yöntem ve ürünlerle paketlenmesi
 • adil ticaret uygulanması

En büyük organ cildimiz

Temiz güzellik öncelikle kullanıcıyı korumayı hedefliyor. Bir gün içinde kullandığınız kozmetik ürünleri düşünün, vücut, saç, yüz, el, diş bakım ritüellerimizi ve ihtiyaçlarımızı düşündüğümüzde ne kadar sık ve büyük miktarda kozmetik ürün tükettiğimizi göreceksiniz. Unutmayın ki en büyük oranımız cildimiz ve cildimizin sağlığı için kozmetik ürün kullanırken, nasıl bir ürün kullandığımıza dikkat etmeliyiz. Eğer doğal olmayan kozmetik ürünler kullanırsak, bu ürünlerde yer alan kimyasallar ve toksik maddeler yüzde oranları düşük bile olsa günlük bazda ve düzenli olarak tüketildiğinde sağlığımız açısından tehlike oluşturmakta.

Tamamen doğal içerikli kozmetik ürünlerse bitkisel içeriklerinin gücü ve toksik ve kimyasal madde içermediklerinden, hem güzelliğimizi hem de sağlığımızı korurlar. Unutmayalım ki temiz güzelliğin karşıtı toksik güzelliktir. Toksik güzellik ise gerçek bir güzellik değil, bir yanılsamadır.

İyi hissetmek için temiz güzellik

Temiz güzellik sadece kullanıcıların sağlığını korumakla kalmaz, çevreyi ve diğer canlıları da koruyarak büyük bir amaca hizmet eder: gezegenimizi korumak.

Artık biliyoruz ki sürdürülebilir bir dünya için tüm bireyler sorumluluk almalı ve bu anlayışı hayatımızın her alanına yaymalıyız. Temiz güzellik anlayışında kozmetik ürünler çevreye ve diğer canlılara zarar vermeden üretilir. Dünyanın nadir hayvanlarının, bitkilerinin güzelliğimiz için tüketilmesine, hatta katledilmesine dur demek biz tüketicilerin elinde. Evet, güzellik ürünlerini seviyoruz, ama dünyamızı ve tüm canlıları da seviyoruz ve bu sevgi bizim için aynı zamanda yaşamsal önem taşımakta. Sürdürülebilir bir dünya olmazsa güzel olmanın da pek anlamı olmayacak. Yıllarca kozmetik ürünlerin hayvanlarda test edilmesine karşı çıkıldı, eylemler, protestolar yapıldı. Bugün biliyoruz ki en etkili protesto bu ürünleri kullanmamak! İşte bu nedenle “temiz güzellik” diyoruz; hayvanlarda test edilmeyen, hayvanların yok edilmesine dayalı olmayan güzellik ürünleri kullanmak istiyoruz.

Adil olanı destekleyin

Temiz güzellik üretim süreçlerini de önemser. Bitkisel üretimin adil ticaret prensiplerine uygun şekilde, yerel üreticinin hak ettiği karşılığı alarak yapılmasının sayısız faydaları var. Öncelikle temiz güzellik için doğal ortamda yetişen bitkilere ihtiyaç var. Adil ticaret ile korunan küçük üreticiler temiz içerik üretmeye devam edebilir. Bu da temiz güzelliğin dayandığı temel kaynak olan bitkileri korur ve sürdürülebilir olmalarını sağlar. Kullanıcılar temiz güzellik ürünlerinin keyfini çıkartırken, çiftçiler de işlerinin devamını sağlar.

Hem güzel olun, hem de mutlu

Temiz güzellik bize doğanın gücünü kullanan kozmetik ürünler sunuyor. Etkili ürünler kullandığınızda güzelliğinizi ve sağlığınızı koruyacaksınız. Unutmayın, cildinize doğal olmayan hiçbir şey sürmek zorunda değilsiniz! Ama aynı zamanda koruduğunuz diğer şeyleri de düşündüğünüzde içiniz rahat edecek ve gezegenimizin sürdürülebilirliğine katkıda bulunmanın verdiği mutluluğu yaşayacaksınız.

Güzelliğimiz için en etkili içeriğin mutluluk olduğunu unutmayalım…

Leave your thought here

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.